Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Oddíly

EDITAČNÍ POHLED (zpět na standardní pohled)

Manuál pro editory - pdf ke stažení. Pro editaci doporučujeme prohlížeč Firefox nebo Chrome.
Nacházíte se zde: Úvod / Dětská univerzita ZSF JU vstoupí bez prázdnin rovnou do letního semestru

Dětská univerzita ZSF JU vstoupí bez prázdnin rovnou do letního semestru

Jihočeská televize Jéčko odvysílala z minulé lekce reportáž do pořadu Zprávičky, který je určený malým divákům
Plánovaná akce (13.1.2018)

Dětská univerzita ZSF JU vstoupí bez prázdnin rovnou do letního semestru

Zimní semestr ukončila Dětská univerzita ZSF JU v sobotu 6. ledna pátou lekcí, a to tématy Jak člověk může prasknout aneb Co je krevní tlak (pro prváky) a Pohyb jako nástroj komunikace aneb Jak komunikovat v krizových situacích (pro 2. ročník navazujícího studia). Pauza však nebude žádná – hned tuto sobotu 13. ledna bude výuka pokračovat. Přehled názvů všech lekcí je v závěru této zprávy, novinkou bude další místo konání: starší děti se totiž začátkem dubna vypraví do dětského centra Šikulka, kde se budou ve dvou spojených lekcích v bazénu učit, jak zachránit život ve vodě.

Z minulé lekce zaměřené na dýchání natočila téměř osmiminutovou reportáž jihočeskáTelevize Jéčko, která tomuto tématu věnovala jeden díl pořadu určeného malým divákům Zprávičky. Odvysílala ho poslední prosincovou středu a lze ho najít v televizním archivu (odkaz je pod zprávou).

Na DUJU naší fakulty nyní studuje 48 dětí ve třech skupinách a jejich výuku občas doplní ještě lekce pro rodiče a další dospělé. Ti se učí například, jak účinně poskytnout první pomoc, zájem mají také o přednášky o zdravém životním stylu. Dětská univerzita má výborný ohlas a velmi přátelskou atmosféru. „Díky tomu, že nejsme svázáni se základní školou a nabízíme jiné prostředí i hravou a zábavnou formu výuky, se tady děti cítí uvolněně a v klidu. Tím způsobem se daří otvírat i témata, s nimiž se bojí svěřit ve škole i doma, jako je třeba šikana. Zrovna teď v sobotu se ukázalo, že tento problém je v jednom případě velmi aktuální,“ naznačila koordinátorka DUJU Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

Lekce v letním semestru

Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, když je člověk v šoku

Sestra v akci při ochraně lidského života aneb Jak pečovat o popáleniny

Pozor na úrazy aneb Co musí umět zdravotnický záchranář, když teče krev

Sestra v akci při ochraně zdraví aneb Proč je v našem těle krev
Jak člověk může prasknout aneb Co je to obezita

Víme, co je revma aneb Jedná se skutečně o nemoc starých lidí?

Pozor na záchvaty, aneb Jak zachránit život druhému člověku

Cukrovka s cukry, nebo bez cukrů?

Pozor voda aneb Jak zachránit život ve vodě (dvě lekce)

Červenec 2018: příměstský tábor Dětské univerzity ZSF JU